Radunka Run

Zaczęło się tak, jak zaczynają się grupowe wyjazdy na weekend, wakacje czy w inne nieokreślone miejsca: od pomysłu na zrobienie imprezy, której jeszcze nie było w kolbudzkich zakątkach, a jeśli była to nie taka o jakiej myśleliśmy. Za pomysłem poszły czyny i w taki sposób w ostatni weekend marca 2019 roku zgrany duet: Joanna Przybysz, Olga Słonina, Martyna Ulikowska i Jerzy Jakóbczak, zorganizowali pierwszą edycję zawodów Radunka Run.

Pierwsza edycja zawodów odbyła się 31 marca 2019 roku w Kolbudach, a start i meta zawodów zlokalizowane były na Stadionie Gminnego Ośrodka Kultury w Kolbudach. Zawody odbyły się na trzech dystansach 50km, 10km i 5km Nordic Walking. Trasy zawodów przebiegały przez lasy, pola i łąki, a nawet “przez” jeziora, które znajdowały się na terenach Gminy Kolbudy, Gminy Pruszcz Gdański i Gminy Przywidz.

Najszybszym zawodnikiem na 50 kilometrowej trasie okazał się Adam Baranowski, który na metę wbiegł z czasem 3h49min24sek. Na królewskim dystansie pierwszej edycji najszybszą biegającą kobieta była Anna Kukuć-Kwapiszewska, która z czasem 4h20min55sek zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji Open Kobiet oraz 7 miejsce w generalnej klasyfikacji.

Celuj w dziesiątkę bo taką nazwę przybrało nasze 10 kilometrów planowaliśmy jako łagodną, niezbyt wymagającą przebieżkę bo po kolbudzkich “pagórkach” – i tak była. Łatwa i przyjemna trasa, na której jako pierwszy zameldował się Michał Czapiński z czasem 32 minuty 19 sekund. Drugim zawodnikiem był Mateusz Krawiecki 34 min i 27sek, a dwie sekundy po nim na metę wbiegł Maciej Dombrowski. Wśród kobiet wygrała Iwona Szabłowska z czasem 38min 50sek

Szybki spacer? Dlaczego nie! Najkrótszym dystansem Radunka Run była 5 kilometrowa trasa Nordic Walking, gdzie najszybszym spacerowiczem z kijami okazał się Przemysław Jasiłek 30min 24sek oraz Katarzyna Szpilman 32min 49sek.

Pierwszą edycję zawodów Radunka Run ukończyło 276 osób.

Wyniki:

50km 

10km

5km 

Czy byliśmy świadomi tego co tworzymy? Owszem. Nasze blisko dziesięcioletnie doświadczenie w organizacji biegów przełożyliśmy na własną imprezę, która spotkała się pozytywnym odbiorem wśród uczestników i władz gmin. Bądźcie pewni, że na tym nie poprzestaniemy. W terminie 21-22 marca 2020 zapraszamy na kolejną edycję zawodów Radunka Run.

Wspierali Nas:

Patronat Honorowy

Sponsorzy

Partnerzy

Organizatorzy